Rytmus

20. prosince 2008 v 14:16 | Mr$.Đ!€ |  Rytmus
Rytmusovy začátky zpětně sahají do let 1991/92, kdy působil jako tanečník v dnes již legendární break dance skupině "X-Boyz". V této době ještě rapuje anglicky převzaté texty, ale začíná už i slovensky. Jeho parťákem je tehdy Money G z Piešťan.
V roce 1994 potkává Davida, který mu dává prostor v kultovním projeku Zvuk ulice. Rytmus, tehdy ještě jako Patrik Memorfolord, se stává pravou rukou Davida a je jedním z prvních freestylerů. Vyhrává dokonce první freestylovou soutěž na Slovensku.
Po čase zjišťuje, že se mu nelíbí cesta, po které chtěla jít většina zvukařů a vydává se proto na sólovou dráhu. Prostor pro vlasntí produkci mu poskytuje Dj Vec. Kontaktuje Názov Stavby a Vec, a jezdí s nimi po koncertech jako beatboxer a raper. Společně s Dj z Názov Staveb zakládají Špinavý HR Produkt. Z původněvelkých společných plánů nakonec vzniká jen pár skladeb a nějaké koncerty.
Ego se na scéně objevuje v roce 1996, kdy se přes klipy a časopisy dostává ke graffiti a dále k rapu. Poznává Aneška, se kterým zakládá skupinu Prízrak. Nahrávají spolu pár skladeb. Ego poté odjíždí do Kanady, odkud ho kvůli graffiti a vandalismu po 9 měsících vyhostili. Během této doby píše mnoho textů a nachází svůj styl.
I přestože má Rytmus dobré jméno, stále nemá žádného Dj. Dozvídá se o Dj Aneškovi, který na první schůzku přichází s Egem. Rytmus nachází okamžitě potenciál. Za dva týdny nacvičili takovou show, jakou ještě nikdo na Slovensku neudělal. V roce 2001 začínají pod názvem Déjavú společnou kariéru. Za krátkou dobu se stávají hvězdami. Jejich energická show posouvá laťku hiphopových koncertů na Slovensku i v Čechách.
Ego, Rytmus a Aneš vydávají v létě 2003 pod vydavatelstvím Bbarak singl Dává mi. Po natočení videoklipu, se úspěch singlu zvětšuje. 8 týdnů kraloval slovenským televizním hitparádám a dostal se dokonce i na německou hudební stanici VIVA.
V říjnu 2004 vydávají pod Sony Music Entertainment debutové album E.R.A., kterému předchází stejnojmenný videoklipový singl.
V listopadu 2007 vyšla zatím poslední deska této slovenské formace. Nese název "Bozk na rozlúčku" a jako host se na ní představil americký raper Nate Dogg.
Jak řekl Rytmus, čísla mluví za vše, Kontrafakt dosáhli na Slovensku v rapu převrat, jaký tu předtím ještě nabyl.

My Space
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama