Wecannt info

16. listopadu 2008 v 12:33 | Mr$.Đ!€ |  Wecannt

Wecannt

Kluci jsou z Rosic u Brna
malibu mcs a rok 2003
Byli jsme ještě malí, naivní a nerozumní chlapci, když jsme tenkrát, uprostřed jednoho florbalového utkání seděli na lavičce a přemýšleli o názvu naší nově založené hip-hop kapely.
Když chcete mít svou skupinu, nezáleží na tom, kolik vám je let, ale na tom, jak moc to myslíte vážně; musí to jít od srdce, jako volání matky přírody. Měli jsme ideu, měli jsme plán, odhodlání a neexistoval nikdo, kdo by nám vtom zabránil. Dali jsme si název "Fuckt WodWaz" (Co by jste taky čekali od 13letých kluků)

( víc info?Klik CC)


Bylo to někdy v roce 2003, přesně už nevím. Vím, co píšu, když napíšu, že tenkrát ještě hip-hop "nebyl v módě". Alespoň mimo velká města.
Já a Giles jsme byli snad jediní, kdo na naší škole (osmiletej gympl) hopec poslouchal, o nějakých crews v okolí, které jsou dnes již samozřejmostí, ani nemluvím. (Ale přece jenom už tentkrát Kazz a Reot (tenkrát Aero), mimo naši pozornost nahrávali na kazeťák první rosickej hip-hop (později berou Reteaho a limita a zakládají skupinu Wecannt.))
Přiznám se, že i já jsem v té době vědel o hip-hopu úplný hovno. Paradoxně nás k vlastní tvorbě inspirovala Naše věc, jejíchž raperů si v dnešní době již vůbec necením. Z českého hip-hopu jsem znal snad už jen PSH a Divokej západ - toť vše.
Wecannt nebo Malibu?
Rosická scéna měla dva kandidáty na titul "Rosický top", Wecannt a Malibu, reprezentované svými frontmany, Reotem a Mnou. Vítěz mohl být jen jeden. Souboj byl nevyhnutelný. Těžko říct, jestli Reotův přímý útok na mou osobu v podobě dissu "Kosatka" , byl skutečně jen osobní mstou za jeho "zesměšnění" mnou, Gilesem a ostatními "šprťáky" v Horňáku nebo pokus o rozmetání oparu nudy nad našim městem anebo snad provokace, které měli jasně za úkol vyvolat předčasný souboj o "krále Rosické scény" . Řekl bych, že od každého trochu. Přestože jsem postrádal jakékoli zkušenosti s battle rapem, věřil jsem si, výzvu přijal a odpověděl disstrackem "S planetou Nova bav se" . Začalo první kolo "Rosického beefu". Kolem celého beefu se vytvořil humbuk jaký místní scéna ještě nezažila. Celá kampaň měla centrum na tomhle webu a komentáře k článku "Rosický hovězí" se plnili vášnivými názorovými přestřelkami. Chvíli to vypadalo, že dojde k otevřené "válce" a fyzickému násilí, naštěstí se po prvním kole, které s mírným náskokem zvítězil Reot, situace zklidnila. Druhé kolo následovalo téměř okamžitě po tom prvním. To už probíhalo docela suverénně. Reot na stránky nahodil ostrej, jedovatej, ponižující a trefnej diss "Bělizeň na ploutvy", při jehož poslechu mně je ještě dnes trapně. Můj opožděný, krátký a snad kromě hudby, veskrze ubohý diss, byl už jen zoufalým pokusem vzepřít se faktu, že jsem to nebyl já, kdo tehdy udával tempo. Bylo jasné, kdo se stal králem, ale klid na scénu to paradoxně nepřineslo.
Pokud neznáš, rozhodně si pod tímto odstavcem poslechni top joint rosickýho beefu.
Malibu (Giles, Maffa)
Reot Bělizeň na ploutvy -mp3-
front
Back
malibu mcs Candát v mojí hlavě -mp3-
Reotinec
Maffa americana
malibu mcs Kolotoč času -mp3--text-
Fuckt WodWaz Mít svůj beat -mp3-
Fuckt WodWaz Naději si nenech vzít -mp3
malibu mcs Tak promiň, osude -mp3--text-
before..
peepz
Giles rapin
malibu mcs Realita -mp3--text-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

JaQ se VeDe?

GooooooD
Blbě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama